Честит 24-ти май

Честит 24 май-Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура. Български просветен център „Иван Вазов“ в Копенхаген отпразнува един от най-светлите български празници с много настроение, усмивки и вълнуващи изпълнения.
Тържествено поздравление към всички малки и големи гости отправи посланика на Република България в Кралство Дания г-н Драгомир Заков.
Учениците от нива 2, 3 и 4 представиха програма, посветена на делото на Светите братя Кирил и Методий. Децата разказаха колко важни са буквите, знанието и българският език, които ни съхраняват като народ, където и да се намираме по света. С много старание и вдъхновение те рецитираха стихове и показаха уважението си към българската просвета и култура.
Учениците от ниво 1 изпратиха учебната година с весела програма „Довиждане, училище – здравей, ваканция!“. С песни, стихчета и много усмивки те отбелязаха края на една успешна година и с нетърпение посрещнаха предстоящата лятна ваканция.
Най-малките възпитаници – децата от ниво „Калинки“ – очароваха всички гости с театралната постановка на приказката „Дядо вади ряпата“. Малките актьори се представиха прекрасно и заслужено получиха бурни аплодисменти от публиката.
За нашето добро настроение се погрижиха и танцовите групи на училището- малки и големи”Хоротропци” с ръководител Нина Драганова
Празникът премина с много радост, гордост и български дух, а всички присъстващи си тръгнаха с усмивки и топли спомени от този специален ден.
Специални благодарности отправяме към всички гости и родители, които станаха част от празника и помогнаха той да бъде още по-топъл и незабравим. От сърце благодарим на Боби, Мариана, Гери Мария и на всички, които се включиха в благотворителния базар и подготвиха вкусната трапеза. С общи усилия, доброта и подкрепа създадохме истински празник на българския дух и традиции.

Весела ваканция на всички!